В’язальні бренди, що працюють/не працюють з росією

Вітаємо, любі майстри та майстрині!

Як ми вже писали нещодавно, проводимо остаточну чистку і звільняємося від брендів, що продовжують співпрацювати з агресором, тим самим підтримуючи війну. Цивілізований світ має зрозуміти, що співпрацювати з терористом неприпустимо і аморально, толерувати агресію і йти на компроміс = бути співучасником агресії і спонсором вбивства.

Хочемо зробити наш магазин безпечним місцем для українських майстринь та майстрів, а також наших іноземних друзів. Щоб купуючи товари у нас, ви були впевнені, що підтримуєте лише тих, хто не торгує з тими, хто нас вбиває, і опосередковано не фінансуєте війну.

❗️ВАЖЛИВЕ ЗАУВАЖЕННЯ

Нам в першу чергу важлива офіційна позиція бренду і те чи працюють вони напряму з рос.ринком. Потрібно розуміти, що придбати товари того чи іншого бренду можна багатьма шляхами, наприклад через різноманітних дистриб’юторів, інших продавців, інші країни тощо. Виробник не може це контролювати і це не його відповідальність. Нам важлива саме позиція виробника і його свідомий вибір. Ми хочемо підтримувати лише тих, хто не співпрацює з терористом і не сприяє війні (прямо чи опосередковано).

Отже, ми зв’язалися з брендами напряму і готові поділитися з вами списком виробників, що підтримують Україну і не співпрацюють з агресором.

Виробники, що не торгують з росією і підтримують Україну

Scheepjes

Нідерландський виробник пряжі, що з самого початку підтримував Україну, припинив співпрацю з агресором, а також відправив нам цілу вантажівку благодійної пряжі та дитячих наборів для творчості, щоб підтримати українських майстринь та діток. Цю пряжу ми роздали минулої осені різноманітним фондам, що в’яжуть для ЗСУ та переселенців, а також майстриням, які хотіли пов’язати і заспокоїтись, але не мали можливості придбати пряжу. Набори для дитячої творчості ми також передали фондам, що допомагали дітям переселенцям, а також майстриням разом з пряжею. Щиро вдячні нашим нідерландським друзям за позицію і допомогу! Щасливі представляти цей бренд в Україні!❤

Rico Design

Німецький виробник пряжі. Припинив співпрацю з росією з 24 лютого 2022 року і з тих пір їхня позиція не змінилася. Бренд з росією не торгує.

Lopi

Дивовижний ісландський бренд аутентичної ісладнської пряжі з чіткою твердою позицією і високими моральними цінностями. З лютого 2022 року компанія припинила торгівлю з ними і відмінила всі замовлення. У них була довга історія співпраці, але компанія виступає за свободу та моральні цінності. Також виробник підтримує ісландських майстринь, що в’яжуть теплі речі для України.

Opal

Німецький бренд відмінної шкарпеткової пряжі. Одразу після повномасштабного вторгнення припинив співпрацю з агресором і з тих пір не постачає свої товари туди.

Cascade Yarns

Американський бренд пряжі чудової якості з цікавих місцевих видів вовни. Не працюють з росією.

Hamanaka

Японський бренд пряжі, інструментів та товарів для творчості. Не працюють з росією і з початку повномасштабного вторгнення не відправили туди жодного замовлення. Однак вони попереджають, що в Японії є багато продавців, що торгують їхніми товарами, які потенційно можуть продавати кому завгодно. Виробник не може контролювати їх діяльність і не несе відповідальності за їхні дії.

Seeknit

Японський бренд інструментів для в’язання. Компанія і японський народ підтримує Україну і не торгує з росією. “We at Seeknit are with the people of Ukraine.” – кажуть вони. Дякуємо нашим друзям японцям!

Eucalan

Канадський бренд екологічного засобу для прання в’язаних речей, що не потребує змивання. Не працює з росією і не має російського дистриб’ютора.

Ми вдячні їм за позицію, солідарність і моральні цінності, щасливі представляти ці бренди в Україні і з радістю заявляємо, що купувати їх безпечно. Про кожен з них ще розповімо детальніше згодом, бо вони заслуговують особливої поваги і уваги.

Які бренди ми опитували?

Зверніть увагу, що наразі ми опитували лише ті бренди, які представлені в нашому магазині. Від деяких виробників ми, на жаль, поки не дочекались відповіді, тому вони в окремому списку “під питанням”. Наразі тут Clover, Tulip, Gutermann, Pony, DMC.

Якщо вас цікавить позиція інших брендів, ви можете писати їм напряму і запитувати. Це допоможе їм зрозуміти, що це питання важливе. Якщо вони продовжують співпрацю, то можливо задумаються. А якщо припинили, то впевняться, що вони на правильному шляху і ми їм за це дуже вдячні. Будь ласка, не забувайте дякувати тим, хто нас підтримує.

Контакти виробників можна знайти на їхніх офіційних сайтах, можна писати на електронну пошту, в соцмережі – куди вам зручно. Якщо хтось буде на виставці у Кельні, підходьте запитуйте прямо там. Цього року виставка H+H Cologne проходить з 31.03.2023 по 02.04.2023. Інші виставки – теж чудовий спосіб поспілкуватися з виробниками і донести свою думку. Так, це не завжди легко, інколи відверто емоційно важко, але це наш фронт. Поки йде війна маємо воювати.

Бренди, що продовжують співпрацю з росією

Тепер про тих, хто свідомо продовжує співпрацю з агресором.

ChiaoGoo

Про ChiaoGoo ми вже розповідали не один раз. Ми були їхнім офіційним дистриб’ютором в Україні, це був один з наших основних постачальників, ми продавали цей бренд у роздріб і оптом більшості українських магазинів, в яких ви могли їх придбати. З початком війни після нашого звернення і заклику бойкотувати росію, вони припинили співпрацю, але згодом повідомили, що відновлюють торгівлю, тому що вважають, що прості майстрині не винні, винен лише путін. Ми намагались пояснити їм, що це не так, що наші майстрині зіштовхнулись з жахливим хейтом з боку тих майстринь, всі вони підтримували війну і казали, що так нам і треба. Після цього бренд звернувся до рос.дистриб’ютора з проханням надати докази того, що їхні майстрині не підтримують війну. Це їх дуже обурило, бо ображало їхні патріотичні почуття. На жаль, це нічого не довело виробнику. Коротше, переконати їх не вийшло і ми вирішили припинити співпрацю з цим брендом, оскільки працювати з людьми, які усвідомлено торгують з терористом, суперечить нашим цінностям. Так ми втратили економічно, але зберегли обличчя.

Addi

Addi не припиняли співпрацю з агресором. Їм дуже шкода, що йде війна і вони також всіляко підтримують українців, але з іншого боку вони 25 років розвивали там свій бренд і не готові пожертвувати своїми здобутками через такі дрібниці. Також вони переконані, що у людей, в руках яких є спиці і пряжа, не знайдеться місця зброї. Якби ж то. А ще німці жалілись на те, що їм важко, бо наслідки війни в Україні відчуваються по всьому світі і в Німеччині особливо. Це звісно не зрівняється з стражданнями українців, але просто, щоб ми знали, вони теж страждають і мають піклуватися про своє економічне становище. Здавалося б все просто – треба об’єднатись і боротись з першопричиною, але ні, виявляється, є зручні і комфортні компроміси.

Prym

Prym продовжує працювати в росії. Хоча вони пишуть, що сильно засуджують рос.агресію, а також всіляко допомагають Україні, в тому числі донатами та працевлаштуванням українських біженців, припинили інвестиційну та рекламну діяльність там, дотримуючись європейських санкцій. Але з іншого боку відчувають відповідальність перед працівниками та їх сім’ями, тому постачають в росію в обмеженому обсязі. Вважаємо, що треба боротись з причиною, а не лікувати наслідки. І що це, як не подвійні стандарти? Ми або припиняємо, або ні, компромісу не буває.

KnitPro

KnitPro. Дуже цікава і навіть загадкова ситуація з цим брендом. Український дистриб’ютор уникнув відповіді на запитання чи торгує KnitPro з росією. Вони відповіли, що не знають, а прохання дізнатись (і не одне), бо це турбує наших покупців, проігнорували, на жаль. Звісно ми звернулись напряму до виробника, але і тут наше питання або ігнорували або робили вигляд, що не розуміють. Хоча немає сумнівів у хорошій англійській виробника, оскільки вони є чи не найпоширенішим брендом інструментів у світі і співпрацюють з великою кількістю інших брендів з різних країн. Врешті-решт ми таки з’ясували, що рос.дистриб’ютори працюють, KnitPro торгує з агресором.

HiyaHiya

Цей бренд не був у нашому асортименті, але ми бачимо, що багато магазинів зараз привозять його і заявляють, що він вийшов з рос.ринку, свідомо чи несвідомо обманюючи своїх покупців. HiyaHiya жодного дня не припиняла співпрацю з росією і не виходила з їх ринку. Вони продовжують торгувати з ними і зараз. Європейський дистриб’ютор HiyaHiya пояснює це тим, що бренд китайський, а у Китаю тісні зв’язки з росією, тому вони нічого не можуть вдіяти і вимушені продовжувати співпрацю. HiyaHiya, моргніть двічі, якщо вас тримають у заручниках😉 Задля справедливості, маємо сказати, що вони писали також, що засуджують агресію і навіть мають українського працівника, якого всіляко підтримують. Цікаво, як цей український працівник ставиться до того, що бере участь у постачанні спиць росіянкам, які ними в’яжуть шкарпетки для своїх солдатів, у яких ті йдуть убивати наших дітей?

Висновок

От і думайте тепер, чи приємно вам купувати товари цих виробників, які так до нас ставляться і своїми діями не тільки толерують, а й підтримують війну.

Ми ж повідомляємо, що всі ці бренди поповнювати більше не будемо. Наразі залишки можна придбати на нашому сайті зі знижкою 10% до повного розпродажу.

Що робити далі? Чим в’язати?

Вважаємо, що зараз ідеальний час для змін. Як би дискомфортно не було, але треба думати в іншому напрямку, а не іти на компроміс. Хороший приклад український в’язальний ютуб. Як тільки всі перестали дивитись рос.блогерів, українські канали почали цвісти і множитись. Треба створювати своє, пробувати, шукати і знаходити. І ні в якому разі не відступати від своїх переконань😊

Бажаємо усім нам сил та якнайшвидшої перемоги!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: